Barometerpoäng för Ängelholm
<< Tillbaka
PLATS 1-4
Plats 1 får 90 poäng, plats 2 får 70 poäng, plats 3 får 60 poäng och plats 4 får 50 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Ture
Johansson
Vårkulla IK
90
Thomas
Sjöberg
Oskarshamns BK
70
Ferenc
Gelsinger
Team Alingsås BC
60
Siri
Brändewall
Team Blue BK
50
PLATS 5-10
Plats 5-10 får 40 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Björn
Bergvall
BK Örnen
40
Guy
Davidsson
BK 62
40
Martti
Kunnari
Olofströms BS
40
Lennart
Lindau
BF Solängen
40
Eva
Månsson
Arius BK
40
Bengt
Petersson
Kulladals BS
40
PLATS 11-15
Plats 11-15 får 15 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Jonny
Holm
BF Solängen
30
Kjell
Isaksson
Sundbybergs IK
30
Gert
Lundahl
Lunds BK
30
Nils-Olof
Olsen
IK Sterling
30
Kenneth A M
Rehn
BK Arn
30
PLATS 16-20
Plats 16-20 får 25 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Mats
Andersson
BK Luntertun
25
Leif
Davidson
Örgryte IS
25
Tommy
Gustavsson
BK Kaskad
25
Monica
Hellberg
Stånga IF
25
Torbjörn
Östling
Sollentuna BK
25
PLATS 21-32
Plats 21-32 får 20 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Hans
Andersson
BK Smeden
20
Peter
Andersson
BK Full House
20
Anders
Brändewall
Team Blue BK
20
Lars-Göran
Eckerberg
MB 66
20
Mats
Eriksson
Ludvika BK
20
Ulf
Granath
BK Joker
20
Inge
Hellberg
BS Club Fyrklöver
20
Egil
Krog
BK Stil
20
Leif
Ljung
Team Växjö BC
20
Claes
Norberg
Hisingen PinPals BC
20
Leif
Sjöberg
BK Trol
20
Bo
Svensson
BKF Falkenberg
20
PLATS 33-70
Plats 30-70 får 10 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Kurt
Alexandersson
Oskarshamns BK
10
Lennart
Andersson
Mörlanda BS
10
Jan
Arvidsson
BK Oden
10
Ingvar
Askerdal
Vårkulla IK
10
Torsten
Bendeus
BF Solängen
10
Stefan
Björkman
BS Bockarna
10
Roger
Eliasson
IK Sterling
10
Jerry
Eriksson
BK Ös På
10
Peter
Eriksson
Kulladals BS
10
Roland
Forsberg
BK Ös På
10
Göran
Fransson
Stånga IF
10
Kjell-Åke
Gustafsson
BK Gärdet
10
Yvonne
Hedlund
BK Kalmar-Käglan
10
Jan
Ingvarsson
Team Värnamo BC
10
Hans-Olof
Jacobsson
IK Pärlan
10
Stig
Johansson
Team Värnamo BC
10
Alf
Karlsson
IK Sterling
10
Mikael
Kruse
BK Spiken
10
Sven
Lindahl
Team Halmstad
10
Bernt
Lindblom
Vårkulla IK
10
Hans
Modh
BK Raa
10
Christer
Nilsson
BK Slam
10
Per-Erik
Nilsson
BK Slam
10
Sten-Aage
Nilsson
BK Stil
10
Christer
Näsström
Falköpings AIK
10
Björn
Ohrberg
BK Select
10
Göran
Otterdahl
BK Joker
10
Inger
Peterson
Kungälvs BK
10
Peter
Petersson
BK Kaskad
10
Kjell-Åke
Pettersson
Team Alingsås BC
10
Mats
Rolin
BK Amiki
10
Kent
Sjöö
BK 62
10
Sture
Svegelius
BF Solängen
10
Lars
Thureson
Team Växjö BC
10
Bertil
Tinnberg
Nolhaga-Alingsås BK
10
Eino
Vuoluterä
BK Gärdet
10
Claes
Zetterlund
Alltransports BK
10
Iben
Zetterlund
Alltransports BK
10
PLATS 70-
Plats 70 och framåt får 5 poäng.
Förnamn
Efternamn
Klubb
Poäng
Benny
Ahnberg
Gislaveds BK
5
Ante
Andersson
Preem Skövde
5
Christer
Andersson
BK Fasanen
5
Hans
Andersson
DN-Expressens IF
5
Leo
Andersson
IF Kville
5
Karin
Axelsson
Arius BK
5
Bengt-Åke
Bengtsson
IK Sterling
5
Lars-Johan
Björk
BK Arn
5
Peter
Björklund
Team Blue BK
5
Rolf
Broström
DN-Expressens IF
5
Sören
Carlsson
Team Värnamo BC
5
Hans
Forsen
Team Växjö BC
5
Claes
Gauffin
BK Amiki
5
Tony
Gibbemark
DN-Expressens IF
5
Jan
Gustafsson
Nolhaga-Alingsås BK
5
Marit
Hansson
Arius BK
5
Thomas
Hansson
Gefle BwK
5
Stig
Hermansson
BK Nobel
5
Anders
Johansson
BK 62
5
Håkan
Johansson
BK Joker
5
Rolf
Johansson
IK Pärlan
5
Tomas
Kristiansson
IK Sterling
5
Göran
Lindberg
IF Raketen
5
Lasse
Loman
BK Luntertun
5
Ulf
Lundahl
Lunds BK
5
Bengt
Magnusson
BK Stil
5
Jan
Melin
Alltransports BK
5
Per
Montén
BK Ankaret
5
Håkan
Månsson
Arius BK
5
Lasse
Mäntylä
BF Solängen
5
Göran
Nilsson
BK Trubaduren
5
Annelie
Nylund
BK Käglan
5
Ingrid
Ohrberg
BK Jasmine
5
Kerstin
Olsson
Arius BK
5
Yngve
Olsson
BK Amiki
5
Anders
Persson
Arius BK
5
Helmut
Rafflenbeul
Arius BK
5
Mats
Ragnarsson
Team Växjö BC
5
Mats
Rundby
Stånga IF
5
Stefan
Rundby
Stånga IF
5
Tom
Siltberg
IK Pärlan
5
Christer
Skartoft
Team Malmoe
5
Ann-Louise
Thureson
Team Växjö BC
5
Anders
Wirtanen
Scania IF Södertälje
5